Statkiem po Odrze, Wrocław

Ula doskonale wie, że Królik nie lubi wody. Dlatego wcale nie miał ochoty na rejs statkiem, podobnie, jak nie ma nigdy ochoty iść na basen. Po dłuższych namowach i zapewnieniu, że się nie zamoczy zgodził się. I przez cały czas siedział tuż obok koła ratunkowego.
Statek płynął Odrą. Wypłynął z Wyspy Piasek, dotarł do ZOO a potem zawrócił. Wszystko to trwało prawie godzinę. Królik się nie zamoczył i wyszedł w naprawdę dobrym humorze.


INFORMACJE PRAKTYCZNE
Czy na statku jest bezpiecznie dla dziecka? Burty są wysokie, trapy stabilne, jak się wniesie wózek to i z nim można płynąć (choć wniesienie wózka nie jest łatwe). Jest co pooglądać, można się pobawić, pochodzić, posiedzieć, kupić soczek itp. 
Wrocław z perspektywy wody wygląda zupełnie inaczej. Można zobaczyć dużo, a nawet bardzo dużo, bez chodzenia i męczenia się. 

Rejs statkiem to świetna przygoda, jednostek pływających, przystani i tras jest we Wrocławiu kilka. Przygotowałam dla was małą ściągę. 
Zaczniemy od przystani:
Przystań: Kardynalska - Bulwar Włostowica, Wyspa Piasek na Ostrowie Tumskim
Przystań: Zwierzyniecka - ul. Wróblewskiego 1 (obok Mostu Zwierzynieckiego)
Przystań: ZOO - Brama Japońska (drugie wejście do Zoo za Terrarium koło dyrekcji)
Przystań: Hala Targowa - Bulwar X. Dunikowskiego koło Hali Targowej (200 metrów od Panoramy Racławickiej)
Przystań Cypel - Wyspa Słodowa
Tras jest kilka, większość statków płynie do ZOO, Driada płynie przez śluzę Szczytniki, a stateczek Gucio pływa w rejonie wysp: Słodowej, Piasek i Bielarskiej.
Są małe stateczki, parostatek i duże statki pasażerskie.
Ceny też są różne, od 15 złotych wzwyż.
Dobrym pomysłem jest dopłynięcie do ZOO statkiem, pójście do ZOO i powrót też drogą wodną. Rozwiązuje się wtedy problem parkingu i korków.

Rejs statkiem był prezentem imieninowym dla Uli od Babci i Dziadka. 


   O innych naszych rzecznych przygodach możecie przeczytać TUTAJ.

Komentarze