Centrum Historii Zajezdnia, Wrocław


Królik kicał po ogromnej hali zajezdni. Myślał, że Ula będzie go gonić, ale tym razem berek się nie udał. W koło było za dużo atrakcji.  W zajezdni nie było ani jednego autobusu. Gdyby były to nie byłoby tam pewnie Uli i Królika.
Był za to: prawdziwy wagon kolejowy i kiosk, TIR oraz szkolna klasa, ale przede wszystkim wielgachna maszyna- stary, bardzo stary komputer. Ta zajezdnia to teraz muzeum.
Wtedy Mama pomyślała sobie, że też już jest bardzo stara, bo zna te czasy nie tylko z książek do historii. Ale myślała tak tylko przez krótką chwilę, więcej nie miała czasu, bo musiała opowiadać. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Centrum Historii Zajezdnia to kolejne już we Wrocławiu  muzeum interaktywne oraz multimedialne. Wystawa w zajezdni zatytułowana jest „Wrocław 1945-2016” i odchodzi od gablot na rzecz ciekawych i „życiowych” aranżacji przestrzeni.

A jak w tym mają się odnaleźć dzieci?  Ja opowiedziałam Uli o tych „dawnych czasach” ilustrując opowieść wystawą. A poza tym wagon kolejowy, klasa szkolna czy komputer ELWRO naprawdę były już same w sobie świetną atrakcją dla przedszkolaka. Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty