Dolny Śląsk dla małych miłośników kolei


Dolny Śląsk pociągami stoi i tym samym jest rajem dla małych miłośników kolei.
To w takim razie gdzie tych pociągów szukać? Gdzie szukać specjalnych dziecięco - kolejowych atrakcji?


Muzeum Przemysłi Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej to parowozy, większe, mniesze, takie do których można wejść i takie, na które można popatrzeć z góry.Poza tym to też różne inne kolejowe atrakcje. Wszystko zabytkowe i z historią.


Kolejkowo. Jedna z najnowszych atrakcji Wrocławia, największa w Polsce makieta kolejowa, i to jeszcze przedstawiająca Dony Śląsk. Kiedy byłyśmy tam z Ulą zdecydowaną większość odwiedzających stanowiły zachwycone dzieci. 


Krośnicka Kolej Wąskotorowa. Moja babcia przemierzała Dolny Śląsk kolejką wąskotorową, i to ta  wąskotorówka stała się inspiracją dla stworzenia nowej trasy w Krośnicach. Trasa wiedzie przez park, obok pałacu i stawy, a z komina ciuchci unosi się dym. Przejażdżkę kolejką Ula wspominała naprawdę długo i była to świetna przygoda. 


Kolej Wąskotorowa w Miliczu. Oryginalne lokomotywy i wagoniki (takie jakimi jeździła moja babcia) wspomnianej wyżej kolejki wąskotorowej można zobaczyć w Miliczu. Tuż obok w basenie i akwarium pływają karpie, także atrakcja jest podwójna.

"Pociąg do nieba" Jedna ciuchcia, ale za to stojąca "na plecach" i jadąca w kierunku nieba, tory też są, do nieba właśnie. Wszystko w centrum Wrocławia w pobliżu bunkra, który jest wspaniałym miejscem dla koneserów sztuki współczenej. 

A poza tym: dworce, przejazdy kolejowe i wiadukty.
Codzienną atrakcją jest pociąg do Kłodzka jadący przez Żórawinę. Spotkamy go stojąc na przejeździe kolejowym podczas codziennej drogi do przedszkola. Jak nie zdążymy na ten do Kłodzka to zachwilę jedzie drugi, do Wrocławia. 
A jakie są wasze i waszych dzieci ulubione "pociągowe" miejsca? 


Komentarze