Mostek Czarownic, wysoko, wysoko pomiędzy wieżami kościoła św. Marii Magdaleny. WrocławBajkowo

Całkiem niedawno, w samym centrum Wrocławia, nad dachami kamienic i pomiędzy kościelnymi wieżami, których w mieście nie brakuje przeleciała na miotle czarownica. Jedna a zaraz za nią druga. W tym samym czasie ulicą Szewską obok tych samych kamienic i tych samych kościołów szli sobie: sobie Ula i jej pluszak Królik. Chyba zobaczyli te czarownice. Wydawało się im nawet, że siadają na drewnianym mostku rozpiętym pomiędzy dwiema wysokimi wieżami katedry polsko -katolickiej  św. Marii Magdaleny. Postanowili to sprawdzić. 


Mostek Czarownic

Mostek Czarownic nie jest  rozpięty pomiędzy dwoma brzegami rzeki, ale pomiędzy dwiema kościelnymi wieżami. Znajduje się na wysokości 45 metrów nad ziemią. Legenda mówi, że dawno, dawno temu nieposłuszne dziewczęta musiały go zamiatać za karę, za karę, w ramach pokuty po śmierci. Dziś na mostku można spotkać krasnoludkowe czarownice, oczywiście z miotłami. 
Drewniany mostek został odbudowany jakieś 20 lat temu. W czasie wojny wieże kościoła św.Marii Magdaleny straciły swoje hełmy i łączący je most. Most już jest, hełmów jeszcze nie ma. Katedra św.Marii Magdaleny 

Katedra św. Marii Magdaleny to jedna z pięciu wrocławskich katedr. Świątynia należy do kościoła polsko - katolickiego. Ten odłam kościoła powstał w Stanach Zjednoczonych w środowisku polskiej Polonii w czasach, gdy Polska była pod zaborami, w ramach sprzeciwu na zaakceptowanie przez papieża rozbiorów Polski. O samym budynku gotyckiej świątyni można pisać i opowiadać bardzo długo, bo był to dawniej kościół miejski i niejedno widział przez wieki. 
c.d.nInformacje praktyczne.

Na mostek czarownic wchodzi się z jednej z wież po długich (247 stopni) i krętych schodach, które od pewnego momentu są metalowe i ażurowe (to ważne dla osób z lękiem wysokości, dla których wspinanie się po tego typu schodach jest wyjątkowo trudne). Po drodze można spotkać gołębie gnieżdżące się w wieży, schody oświetlone są dość słabo. 
Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 5 zł a nabywa się je w kasie znajdującej się w kościele. 
Na samym mostku jest dość wąsko a barierka jest wysoka. 
Na górze można spotkać dwa krasnoludki czarownice a krasnal motocyklista czeka przed wejściem do kościoła
Mostek Czarownic znany też jest jako Mostek Pokutnic

 Kilka słów o granicach wieku, tych dolnych i górnych
Ze względu na schody i gabaryty mostu nie da się dostać na górę z wózkiem, z maluszkiem można wspiąć się w nosidle. 
Przedszkolak poradzi sobie ze schodami, motywacją do wdrapywania się mogą być rezydujące na górze czarownice.

 Komentarze