Gdzie na kawę (dobrą herbatę i ciastko)? Wrocław, okolice Rynku.

Nie piję kawy za to uwielbiam dobrą, czarną herbatę, bez cytryny i pyszne ciastka.
Piekarnia Hert (Rynek 48)
Ciastek jest tam pod dostatkiem, kawa jest, herbata też, jest nawet czekolada i pudding chia. I są stropy. Wyjątkowe renesansowe stropy w zwykłej cukiernio - piekarni.
Etno Cafe “okrąglak” (plac Kościuszki)
Dawno dawno temu w okrąglaku był kiosk, a na jego wystawie poza gazetami były różne zabawki. Potem okrąglak był przez jakiś czas zamknięty a potem znowu był kiosk a potem pojawiło się Etno Cafe. Etno Cafe słynie z kawy, ale herbata i ciastka są też super. A teraz wyobraźcie sobie kawiarnie w danym kiosku ruchu….Nanan (Kotlarska 32)
Nanan jest różowy, wygląda i smakuje trochę jak bombonierka. Nie trochę, bardzo. Bombonierka w różowym papierku albo w różowym pluszu.
Czekoladziarnia (Więzienna 31)
Jest czekoladowo i słodko, jak na czekoladziarnię przystało. Czekolada z malinami w czekoladowym wnętrzu obok lady pełnej pralinek sprawia, że poziom dobrego humoru wzrasta.INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Wszystkie wymienione wyżej miejsca mają w sobie coś wyjątkowego, wrocławskiego i warto tam zajrzeć, posiedzieć, porozmawia wypić herbatę/kawę/czekoladę albo zjeść super ciacho. Żadne z tych miejsc nie ma kącika dla dzieci, ale czy naprawdę przy ciastkach jest on niezbędny? Oczywiście to perspektywa moja i Uli.

Komentarze

 1. na coś bez mleka i kakao największe szanse miałabym chyba w tej pierwszej kawiarni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej i drugiej. W Etnograficzne są bezglutenowe na pewno ciasta a czy są bezlaktozowe to nie wiem, ale możliwe.

   Usuń
 2. Kurczę, ja cały czas nie mogę dotrzeć do Nanan, choć tak wiele osób poleca to miejsce. Chyba pora się zebrać w sobie!

  Co do braku kącików dla dzieci... Ja już przekonałam się, że nie są obowiązkowe. Większość z nich i tak nie jest zbyt dobrze wyposażona, zazwyczaj mają tylko jakieś stare książki i kilka kolorowanek. Lepiej mieć zawsze przy sobie swoją zabawkę lub książkę, wtedy tak naprawdę każde miejsce jest przyjazne dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy to kwestia wieku dzieci czy naszego "obycia" ale kącik dla dzieci dla mnie to nic ważnego.
   Do nanan koniecznie dotrzyj bo warto.

   Usuń
  2. Wszystkie są naprawdę ciekawe .

   Usuń
 3. A ja Nanan z dzieckiem nie polecam bazując oczywiście na doświadczeniach z moim 4-latkiem. On kremowych ciastek nie lubi a tam są tylko takie. Więc dla niego nie ma nic do wyboru. Do tego stoliki małe więc cięzko sie nawet z kolorowanką rozłożyć, a autkiem to już nie ma gdzie jeździć. Na szczęście w okolicy jest spory wybór innych lokali. Ciastka z Nanan osobiscie bardzo lubię i polecam. Magda M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Są kremowe. Ula też nie lubi kremowych. Ja tego nie rozumiem ale o gustach się, nawet z dzieckiem nie dyskutuje. W przypadku dziewczynki róż robi robotę

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty