Ptasi Raj, Dolina Baryczy,

- Ptaki strasznie krzyczą - stwierdził któregoś dnia Królik, miał przy tym bardzo odkrywczą minę.Właśnie zszedł z okna, za którym kotłowały się wróble. 
- Ptaki śpiewają - upierała się Ula i mini awanturka wisiała w powietrzu, bo Ula uwielbia każdego zwierzaka i owada patyczaka i wróbla, a nawet wielkiego słonia. 
Mama postanowiła, tradycyjnie i jak to zwykle w takich sytuacjach bywa zabrać oboje na wycieczkę, żeby wyrobili sobie zdanie na podstawie obserwacji większej ilości pierzastych niż kilka wróbli. Celem była Dolina Baryczy.
Dawno, dawno temu (700 lat temu) zakonnicy - cystersi wybudowali tam stawy, żeby hodować w nich karpie. Karpie hoduje się tam do dziś a do tego miejsce to szczególnie upodobały sobie ptaki. 


INFORMACJE PRAKTYCZNE
Dolina Baryczy to świetne miejsce do obserwacji ptaków, na spacery czy wycieczki rowerowe. My wybrałyśmy się na spacer ścieżką edukacyjną “W krainie ptaków”, która zaczyna się w Gajówce w Rudzie Milickiej (trasa Milicz - Sulmierzyce). Nie wzięłyśmy lornetki i lustrzanki, ale i tak czaple widziałyśmy z bardzo bliska. Komary też :) Wiosną, kiedy ptaków jest najwięcej wrócimy tu jeszcze. 


Komentarze

Popularne posty