Para – buch! Nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlaków, Muzeum Narodowe, Wrocław


Ściany były bajecznie kolorowe, bo wisiało tam mnóstwo wesołych obrazków. I były to obrazki dla dzieci, do dziecięcych książeczek. W Muzeum Narodowym. Królik i Ula patrzyli na nie w ciszy , a nawet może w skupieniu, ale trwało to jedną, bardzo krótką chwilę. Potem zaczęła się zabawa. Było kicanie, było też bieganie (ale o tym piszę tak cichutko), było rysowanie, wyklejanie i czytanie bajek.
Królik znalazł obrazek z królikiem w okularach i zapragnął mieć okulary. Ula obiecała mu swoje stare czerwone, potem znalazła wyklejane księżniczki, a Mama nie nadążyła robić zdjęć.

Krasnoludki na makiecie słynnej fontanny , tej sprzed Teatru Lalek są złote. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Wystawa czasowa Para – buch! Nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlaków to wystawa idealna dla dzieci, ale dla dorosłych i pluszowych królików też. W muzealnej księgarni można kupić wspaniałą (wybaczcie zachwyty, ale trudno się powstrzymać) książkę z zadaniami. Na samej wystawie są stoliki z materiałami plastycznymi. Można od razu rozwiązywać, rysować, wyklejać. Są też kolorowe stołeczki i poduszki na podłodze. 

Muzeum Narodowe w weekendy oraz w wakacyjne dni powszednie organizuje zajęcia dla dzieci, na różnych wystawach i galeriach. Dla przedszkolaków szczerze polecamy (sprawdzone na Uli) Mozaikę Muzealną..
Wystawę można będzie oglądać do 27 sierpnia 2017.

#muzealniakiKomentarze

Popularne posty