Odrarium w ZOO, Wrocław


Odra to druga co do długości rzeka w Polsce, po Wiśle. Płynie przez Wrocław. Wpada do Morza Bałtyckiego. Tyle Ula wie z przedszkola i nieustannie zamęcza tą wiedzą Królika, który do przedszkola nie chodzi, tylko śpi w domu (a czasem w przedszkolnej szafce). Ula mówi wtedy, że musi go uczyć, żeby był mądry. I go uczy. Uszaty się czasem denerwuje, bo przecież widział Odrę chyba z milion razy podczas wspólnych wypraw do Wrocławia. A poza tym jest mądry.
Jadąc do ZOO trójka turystów przekroczyła Odrę pieszo, kładką, potem tradycyjnie odwiedzili Afrykarium, okapi, słonie i jeszcze wielu innych zwierzęcych przyjaciół. Już mieli wracać, znowu kładką, gdy Mama odkryła Odrarium. I tym samym wszyscy już wiedzą: jakie ryby pływają w Odrze, jakie rośliny rosną na jej brzegach, przez jakie miasta rzeka przepływa, gdzie zakręca i jak działa pompa. 
A na koniec wszyscy bawili się na wodnym placu zabaw. I dopiero wtedy przekroczyli kładkę. Po drugiej stronie Odry czekało przecież czerwone autko. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE: 
Odrarium to zewnętrzna ekspozycja w ZOO, niedaleko terrarium i małp. Pokazuje florę i faunę Odry. Odry, która jest zaraz za płotem. Ryby i kwiaty nie są tak bardzo kolorowe jak w Afrykarium, ale też robią wrażenie. Obok Odrarium znajduje się wodny plac zabaw. Warto mieć ubranie na przebranie bo można się ochlapać, ale też zobaczyć, jak działa śluza czy pompa. Wejście do Odrarium jest w cenie biletu do ZOO.
O ZOO piszę tu dużo na przykład TUTAJ i TUTAJ, bo chodzimy tam często i bardzo lubimy. Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty