Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Wałbrzych

Z kopalni Ula postanowiła zabrać choć jedną bryłkę węgla. Ku przerażeniu Mamy, która wyobrażała sobie ten mały, ale bardzo brudzący kamyczek najpierw w rączce, a potem w kieszeni różowej kurtki.

Co Ula, Królik i Mama robili w kopalni węgla? Zwiedzali. Pod Wałbrzyską ziemią, niżej niż ulubione marchewki Królika jest węgiel. Kiedyś go wydobywano, dziś zostało muzeum.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychy to ogromny kompleks. Trasa turystyczna biegnie głownie nad ziemią. Głownie, ale nie tylko. Pod ziemię schodzi się do słynnej Lisiej Sztolni (słynnej bo udostępnianej zwiedzających już bardzo dawno temu, w czasach kiedy węgiel wałbrzyski wydobywany był przemysłowo).
Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem o pełnych godzinach i trwa dwie godziny. To długo. Nie ma też możliwości odłączyć się od grupy, zostać gdzieś dłużej. Dlatego z maluchem warto uzbroić się w arsenał ciekawostek, albo być  dla dziecka przewodnikiem.  
Stara Kopalnia to ogromny kompleks nie tylko trasa turystyczna. Warto tam przyjść/ przyjechać, nawet jeśli nie chce się odbywać dwugodzinnej wycieczki i pospacerować po powierzchni.

Obok znajduje się parking, na trasie mogą pojawić się miejsca trudne do pokonania z wózkiem dziecięcym. 

Komentarze

Popularne posty