Kreatywnik Dolnośląski, czyli przewodnik po Dolnym Śląsku dla dzieci, cz. 1
Lato 2016 zaczyna się! Wyruszamy z Ulą na Dolny Śląsk, odkrywać, poszukiwać, zwiedzać poznawać. Mamy zadanie: do końca wakacji przygotować Kreatywnik Dolnośląski, czyli przewodnik po Dolnym Śląsku dla dzieci.

Potrzebujemy: miejsc, restauracji, kawiarni, ciekawostek, zadań, pomysłów i inspiracji. W komentarzach, w mailach (TUTAJ), osobiście i wszystkimi innymi kanałami informacji. Udostępniajcie, informujcie, opiniujcie. 
Ołówek z królową Jadwigą i drugi w biedronki, czarny cienkopis, skaner, gimp i kubek z gorącą herbatą już w blokach startowych, plecak i czerwone autko też. Królik, Ula i ja odbyliśmy pierwsze wycieczki. "Będzie się działo!" jak śpiewa w głos Ula. I tańczy. 

Kreatywnik Dolnośląski trafi do waszych rąk pod koniec wakacji i będzie darmowy, jego wersję elektroniczną umieszczę na blogu. 

Na koniec ogłoszenia: 
Założyłam na facebooku grupę Dolny Śląsk dla dzieci, dołączajcie i dzielcie się doświadczeniami.
Uruchomiłam ankietę, proszę wypełnijcie ją, zależy mi na tym, żeby było jeszcze lepiej i na blogu i w Kreatywniku.
Pamiętajcie, że TUTAJ dostępny jest Kreatywnik Dolnośląski, który w wersji papierowej pojawia się w różnych miejscach Wrocławia i nie tylko.
Przez wakacje na facebooku i instagramie  będę miała dla was różne niespodzianki
Trzymajcie kciuki! Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. 

Komentarze

 1. Polecam Zamek Czocha w Leśnej, ruiny Zamku Świecie w Leśnej oraz Zaporę w Złotnikach Lubańskich. Pomysł na przewodnik super !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Wybieramy się w tamte okolice. Będziemy sprawdzać.

   Usuń
  2. Jeżdżę w tamte okolice prawie co roku i cały czas odkrywam coś nowego, ciągle coś mnie zaskakuje. Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w Złotnikach Lubańskich. Oprócz Zapory w Złotnikach jest jeszcze baszta Złotnicka z lat 30 - tych. Polecam gorąco to miejsce

   Usuń
  3. O baszcie nie wiedziałam. Dziękuje, wybieramy się w tamte okolice na wakacje.

   Usuń
 2. Błędne skały

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, no fajnie, ale dlaczego nie weźmiesz profesjonalnego grafika do tego? Musimy być odpowiedzialni za to, czego uczymy nasze dzieci - estetyki też a Twoje ilustracje i dobór krojów i kolorów czcionek pozostawiają wiele do życzenia. Wolałabym dziecku dać do ręki coś ... ładnego.
  Ja rozumiem, że stylówa przewodnika to dziecięce bazgroły, ale dzieci tak bazgrolą bo są jeszcze małe i nie potrafią inaczej. To że dzieci smarują chaotycznie kredką po papierze nie oznacza, że to idealny sposób na wizualną komunikację z dzieckiem. Takie "młotkowe" myślenie. No chyba, że z oszczędności zatrudniasz dzieci do ilustrowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wezmę grafika, bo mi się podobają moje ilustracje, kwestia gustu.
   I wiesz co, ten komentarz to pierwszy hejt na tym blogu.

   Usuń
  2. Ale te rysunki są śliczne. I oryginalne. Widać że robione z pasją i sercem, a nie za pieniądze przez grafika który tylko weźmie kasę za kolejne sztampowe obrazki. Dzieci nie muszą od razu otaczać się tylko ibwylacznie obrazami Rubensa czy Matejki. A te obrazki z kreatywniku inspirują maluchy i do nich trafiają. A poza tym nie wszystko robi się dla kasy, co udowadnia autorka. Blog i projekty są tworzone z pasją która zaraża innych.

   Usuń
 4. Koniecznie zobaczcie Hutę Szkła Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim. To bardzo przyjazne miejsce i przepiękne wyroby. Niewiele jest już miejsc, w których można z bliska zobaczyć jak powstają cuda ze szkła :-)
  Przy okazji warto zaplanować zwiedzanie Bolesławca :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz