Wrocław nieMapowym szlakiem

Pewnego dnia w moim domu pojawiła się nieMapa Wrocław, na półce z przewodnikami czekała już na nią nieMapa Łódź, więc była naprawdę wyczekiwana. Nie będę o niej pisać zabiorę Was na wycieczkę wrocławskim niepapowym szlakiem, zobaczycie, jak poradzili sobie opisując i rysując Wrocław dla dzieci łodzianki i  poznaniacy przy współpracy wrocławianek Asi i Agi.
Razem z Ulą pokażemy wam nieMapowy szlak, który nie wiedząc o nieMapie przeszłyśmy:


Ogród Japoński  Polinka (którą wreszcie muszę porządnie sfotografować, bo robiłam jej zdjęcia aparatem, którym obecnie jest narzędziem Uli)

Dzielnica Czterech Wyznań, i klimatyczne miejsce wokół Synagogi pod Białym Bocianem                              


                                


            


      


A poza tym jeszcze: Ogród Botaniczny, Zajezdnia na Legnickiej, WUWA, Mostek czarownic, Podwórko OKAP-u, Podwórko Capitolne i Hala Targowa, które wam za jakiś czas tu na blogu pokażę. 

Przygotowywałam Kreatywnik Wrocławski i wybrałam zupełnie inne atrakcje, czyli Wrocław dla dzieci ma wiele twarzy. 
Nie będę pisać nieMapowej recenzji wokół projektu pojawiło się trochę kontrowersji, ale jaka jest oceńcie sami. Mam dla was nieMapy 

KONKURS:
Mam dla was dwie nieMapy, napiszcie w komentarzu, co według was powinno być na nieMapie obowiązkowo. Do kogo listonosz je przyniesie dowiecie się  1 czerwca pod tym wpisem. 

EDYTOWANE 1 CZERWCA 2016
Ulalafiufiu i Ania Stanecka, odezwijcie się proszę mailem lub przez facabookowy priv (TUTAJ)


Komentarze

 1. Na NIeMapach powinny pojawić sie najważniejsze miasta, np. Kraków a chciałabym tam znaleźć kilka najciekawqszych miejsc dla dzieci ale także miejsc, gdzie można tanio zjeść, miejsce na odpoczynek i może jakieś niegrogie noclegi. Z dziećmi nie da się zbyt wiele zobaczyć i lepiej skupić się na konkretach:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć,
  na NieMapie naszym zdaniem powinien znaleźć się spacer Ulicą Na Grobli. "Ulica zaczyna się na Moście Oławskim (przez rzekę Oławę), noszącym niegdyś imię św. Maurycego i ciągnie się stąd na wschód przez ok. 2,6 km. W połowie drogi, przy kładce Zwierzynieckiej, ulica rozwidla się: jej południowa gałąź przyjmuje nazwę ulicy Międzyrzeckiej, a północna, bliższa Odry ciągnie się jeszcze przez ponad kilometr po Grobli Siedleckiej (Zedlitzer Damm), aż do miejsca, w którym obecnie znajduje się gazociąg przerzucony przez rzekę Odrę. W tym miejscu ulica zamienia się w ścieżkę, którą po przebyciu dalszych ośmiuset metrów dotrzeć można do ulicy Opatowickiej." (Wikipedia). Można dotrzeć kładką Zwierzyniecką do Zoo. Można urządzić sobie piknik nad Odrą. Można zwiedzić przepiękną Wierzę Ciśnień Na Grobli. Jest to rewelacyjna trasa rowerowa lub na hulajnogę. Polecamy :).
  Justyna i chłopaki
  Ps. Bardzo fajny blog. Uleńka cudna jest. Jestem fanką tego imienia :), mam taką maleńką Uleńkę w rodzinie, siostrzenicę :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty