Baby Art Walk


Ula ma miesiąc. Jest piękny, letni dzień. Wychodzimy na spacer. Od razu na przystanek autobusowy. Komunikacją miejską  dojeżdżamy na miejsce. Piękna brukowana ulica pełna turystów i kibiców, bo trwa Euro 2012, nad nami wysoka ratuszowa wieża i chłód od ogromnego kościoła. Od strony rzeki wieje wiatr.  Spacerujemy.  Ula śpi w wózeczku. Potem się budzi, ale jest spokojna. Do domu też wracamy autobusem. Po drodze  robimy zakupy na obiad. 

Tak wyglądał mój urlop macierzyński. Poznałam miasto, inne niż Wrocław, piękne  i znane mi tylko z wakacji. Zamieszkałam w nim w ósmym miesiącu ciąży. Poznawałyśmy je razem z Ulą w wózku. Takie zresztą były początki mojego blogowania. 
Ula ma cztery lata. Chodzi do przedszkola. Nasze podróże są inne, teraz najważniejsze jest to, żeby dla niej było ciekawie. I jest. Nasza wszędobylskość przynosi efekty. Wczoraj miała przynieść do przedszkola ulubioną książkę. Wybrała przewodnik Watykanie.
Dzięki Fundacji Art Transparent  mogę wziąć udział w projekcie Baby Art Walk! Młodzi rodzice wraz ze swoimi maluszkami biorą udział w spacerach. Do galerii sztuki, muzeum, albo po prostu po Wrocławiu. Jest ciekawie dla dorosłych, a dzieci w wózku lub chuście uczestniczą po swojemu. 
Wycieczki po Wrocławiu mam przyjemność poprowadzić. Na najbliższa zapraszam was już 9 maja do Parku Szczytnickiego. W parku też jest o czym opowiadać. 
TUTAJ znajdziecie pełen harmonogram wiosennych spacerów 

Jak spacerowałyśmy po Ostrowie Tumskim to inni turyści robili nam zdjęcie, jak myślicie, dlaczego? 
Wszystkie zdjęcia autorstwa Wioletty Bernackiej dla Fundacji Art Transparent

Komentarze