Przewodnik po Wrocławiu dla dzieci


Jak zwiedzać Wrocław z dzieckiem? Najlepiej wziąć do ręki Kreatywnik Wrocławski, czyli przewodnik po Wrocławiu dla dzieci wystarczy kliknąć TUTAJ albo poszukać darmowej drukowanej wersji np w Info Centrum na Ostrowie Tumskim (Ula ma i bardzo intensywnie użytkuje)
Tam w środku przedstawionych jest 14 wybranych przeze mnie i przez Ulę miejsc, które naprawdę warto zobaczyć we Wrocławiu, przetestowanych, sprawdzonych, ulubionych, wartych zobaczenia: 


 • Afrykarium i ZOO, cel wielu wycieczek do Wrocławia od lat, kiedyś za sprawą programu: "Z kamerą wśród zwierząt", dziś za sprawą niesamowitego Afrykarium. Ula uwielbia tam bywać. Po prostu. 
 • Park Szczytnicki, jeden z najpiękniejszych parków Wrocławia, każdy znajdzie coś dla siebie: Halę Stulecia, Iglicę, Ogród Japoński, maleńki drewniany kościołek, modernistyczne osiedle i... Ula uwielbia biegać miedzy drzewami, a Mama jako dziecko lubiła rzeźbę misia przy dawnym budynku żłobka

 


 • Polinka to kolejka gondolowa w samym sercu miasta. Przejażdżka nią to niezwykła przygoda i wspaniałe widoki. Lubimy na nią też patrzeć przejeżdżając "dołem" Wybrzeżem Wyspiańskiego 

 • Ławka Uiliuili, ławka do siedzenia, do leżenia, do wdrapywania się. I znów wspaniały widok na Odrę, a zabawa trochę, jak na placu zabaw. 

 • Ostrów Tumski, najstarsza część miasta, pełna legend i opowieści, ocieniona wielkim platanem, a nocą oświetlona gazowymi latarniami. spacer po brukowanych uliczkach jest dla Uli i dla Mamy odpoczynkiem 

 • Ogród Staromiejski, park, plac zabaw, fontanna i karuzela, wszystko w jednym. Ula uwielbia plac zabaw i karuzelę, a Mama spokój i zieleń i to, że można usiąść z książką na ławce. • Dawne więzienie miejskie, kiedy za Ulą i Mamą zamyka się krata rozpoczyna się zabawa, w wyobraźni przenosimy się do czasów średniowiecza, czyli do czasów księżniczek i rycerzy.


 • Jatki na tej uliczce spotkać można cały zwierzyniec i jednego krasnoludka, Ula najbardziej lubi kozę i królika. Kozę dlatego, że przypomina jej ulubione poznańskie koziołki, a królika dlatego, że ona w ogóle uwielbia króliki.

 • Krasnale Nie ma wycieczki po Wrocławiu bez krasnali.  Zaprzyjaźniły się z Ulą i chętnie poznają inne dzieci, nawet te, które są tu tylko na chwilę

.

 • Kamieniczki Jaś i Małgosia, wysokie, wąskie i kolorowe kamieniczki, są piękne, Ula od pewnego czasu uwielbia bajkę o Jasiu i Małgosi, a malutki biały domek "Jaś" w Kreatywniku bardzo przypomina jej Domek z Piernika. 

 • Punkt Widkowy SKy Tower, czyli szklany wieżowiec i niesamowite widoki i jeszcze bardzo szynka winda. Uli chyba najbardziej spodobało się to ostatnie. 


 • Muzyczny plac zabaw Ula w ogóle lubi place zabaw, a jak jeszcze można na nim pograć, na przykład na bębnach lub na cymbałach to jest super. 
 • Labirynt w Parku Brochowskim prawdziwy, do którego można wejść i się zgubić, a potem znaleźć drogę do celu, do samego środka. Ula długo wychodziła z labiryntu i to wcale nie dlatego, że nie mogła znaleźć drogi. 

 • Muzeum Powozów Galowice niby pod Wrocławiem, ale zawsze warto tam zajrzeć, Ula najbardziej lubi sanki z małymi drzwiami, montowanymi tylko po to, żeby nie wyskoczył z nich jamnik, gdyby jamnik pewnego barona nimi nie podróżował drzwi nie byłoby w ogóle. 


Gdzie ruszacie najpierw? A co jest waszym największym zaskoczeniem, a co zachwytem? Podzielcie się swoimi opiniami, bardzo na nie czekam. 
Intensywna promocja Kreatywnika rusza właśnie i potrwa do wiosny, w planie mam kilka konkursów i akcji. Trzymajcie kciuki. 

Komentarze

 1. My nie widzieliśmy jeszcze Ławki Uiliuili. Myślę, że moje dzieci się w niej zakochają :) A Kreatywnik wygląda super, też chcę taki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekają na Ostrowie Tumskim, na was też.

   Usuń
  2. Czekają na Ostrowie Tumskim, na was też.

   Usuń
 2. Jak miło tu do Was trafić! My akurat jesteśmy na etapie zakochania we Wrocławiu! Na pierwszy rzut poszło zoo i afrykarium, ale na lipiec szykujemy następny mały wypad. Tym razem w poszukiwaniu Krasnoludów! I Polinka! I - coś się wybierze z Waszych propozycji! Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło mi to czytać! Rozgoście się tutaj.

   Usuń
 3. Muszę częściej do Was zaglądać no i do Wrocławia :-) Pozdrawiamy ze Śląska (Górnego) :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie na majówkę wybieramy się z rodzinką do Wrocławia. Kalinka już się nie może doczekać! Bardzo ciekawa rozpiska miejsc do odwiedzenia, na pewno się wybierzemy. Znaleźliśmy hotel troszkę dalej od centrum http://www.staragarbarnia.pl/hotel/, bo z dzieckiem wolimy spokojniejsze i mniej hałaśliwe miejsca. Wydaje się bardzo fajnym obiektem, sprawdzimy :) Jeszcze nigdy nie byłam we Wrocławiu, cieszę się, że w końcu je odwiedzimy. Mam nadzieję, że mała nie da popalić :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę wspaniałych chwil we Wrocławiu i tu na blogu

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty