Drugie urodziny bloga - urodzinowy konkurs - edytowany


Drugie urodziny bloga były 3 września. Z różnych przyczyn imprezę przesunęłam o kilka dni (wybaczycie?). 
W zeszłym roku z okazji "roczku" wymyśliłam urodzinowy konkurs z rodzinnymi biletami do przeróżnych atrakcji turystycznych do wygrania (pamiętacie?) W tym roku postanowiłam go powtórzyć. Macie ochotę zobaczyć lokomotywy, stare samochody, albo zamek prawdziwej królewny? 

Najpierw nagrody: 
Rodzinny bilet do Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie. Ula je już zwiedziła, a o naszej wyprawie możecie przeczytać TUTAJ
Rodzinny bilet do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Na zachętę zapraszam do poczytania o tym, jak ono wygląda z naszej perspektywy TUTAJ
Rodzinny bilet do Pałacu Marianny w Kamieńcu Ząbkowickim, byłyśmy dopiero co, wróciłyśmy zachwycone, pamiętacie TEN wpis na blogu?

Teraz zadanie konkursowe:
W komentarzu pod tym postem opisz (krótko) najciekawsze miejsce na Dolnym Śląsku dla dzieci. 
Na propozycje czekam do 16 września. Wyniki pojawią się pod tym postem. Możesz też zasugerować, na który bilet masz największą ochotę w nawiasie. 

Sponsorzy:
Muzeum Motoryzacji Topacz
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Gmina Kamieniec Ząbkowicki

A na zdjęciu głównym fragment mapy Polski Mizielińskich.

A na koniec zdradzę wam tajemnicę, konkurs się spóźnił, bo sama świętowałam 30 urodziny, hucznie, ale też refleksyjnie.

Rozwiązanie
Do Jaworzyny  zapraszam Karolinę B [Serdecznie polecamy PARK WROCŁAWSKI LUBIN. Rewlacyjne miejsce mini zoo, diznozaury, zagroda ze zwierzętami, plac zabawy, fontanny, staw z kaczkami i łabędziami, piaskownica gdzie dzieci odkrywają szczątki dinozaurów, miejsce do odpoczynku. Wspólnie z dziećmi byliśmy pod wrażeniem tego miejca. Oczywiscie wszystkie atrakcje bezpłatne (Jaworzyna ŚLąska)]

Do Topacza: Anię [Dla nas najfajniejsze było zbieranie agatów w strumykach w Górach Kaczawskich. Pozdrawiamy znad morza!]

A do Kamieńca Ząbkowickiego Zagatkę [Tak trudno wybrać jedno miejsce...
Nas zauroczył ostatnio Wałbrzych (Stara Kopalnia, ExploraPark) i jego okolice: Jedlina Zdrój (Pałac Jedlinka i park linowy), Zamek Grodno i kuc Ostinka w małej agroturystyce. Lubimy też Borowice.
Z nowych miejsc polecamy Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie: wulkany, symulacja trzęsienia ziemi i wiedza o regionie Pogórza Kaczawskiego.
Nie możemy też ochłonąć po przedpremierowym zwiedzaniu Kolejkowa z jego twórcami, jest tam kawałek Jaworzyny Śląskiej.]

Proszę was o jak najszybszy kontakt mailowy (bakalijka@interia.pl) albo poprzez facebooka w celu odebrania nagród oczywiście. Na zgłoszenia czekam do 25 września, potem bilety przekazuję kolejnym osobom. Komentarze

 1. Serdecznie polecamy PARK WROCŁAWSKI LUBIN. Rewlacyjne miejsce mini zoo, diznozaury, zagroda ze zwierzętami, plac zabawy, fontanny, staw z kaczkami i łabędziami, piaskownica gdzie dzieci odkrywają szczątki dinozaurów, miejsce do odpoczynku. Wspólnie z dziećmi byliśmy pod wrażeniem tego miejca. Oczywiscie wszystkie atrakcje bezpłatne (Jaworzyna ŚLąska). POzdrawiam Karolina B.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla nas najfajniejsze było zbieranie agatów w strumykach w Górach Kaczawskich. Pozdrawiamy znad morza! Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak trudno wybrać jedno miejsce...
  Nas zauroczył ostatnio Wałbrzych (Stara Kopalnia, ExploraPark) i jego okolice: Jedlina Zdrój (Pałac Jedlinka i park linowy), Zamek Grodno i kuc Ostinka w małej agroturystyce. Lubimy też Borowice.
  Z nowych miejsc polecamy Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie: wulkany, symulacja trzęsienia ziemi i wiedza o regionie Pogórza Kaczawskiego.
  Nie możemy też ochłonąć po przedpremierowym zwiedzaniu Kolejkowa z jego twórcami, jest tam kawałek Jaworzyny Śląskiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasze ostatnie odkrycia - Ogród Japoński w Jarkowie k. Lewina + urokliwa trasa kolejowa na odcinku Kłodzko - Kudowa /pociągi to atrakcja sama w sobie - wiadomo:)/ i uwaga .... Fort Bolka i Lolka w Zgorzelcu - bez dwóch zdań najfajniejszy Plac Zabawa na Dolnym Śląsku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja polecam zajrzeć do Opactwa Cysterskiego w Lubiążu :). Miejscowość ta jest niewielka, leży nad prawym brzegiem Odry, wśród pól i łąk. Sam klasztor znajduje się w niewielkim parku, wśród dębów i wąskich uliczek. Wiadomo, że rozrywka i atrakcje są bardzo ważne dla dziecka, ale w klasztorze będzie można zapoznać dziecko z dziełami okresu baroku, są tam liczne obrazy, rzeźby, jak i wiele sal i komnat do zwiedzania. Co roku, są tam darmowe wejścia, jak jest noc muzeów. Same zaś bilety nie są drogie, około 10-15 złotych.
  Najlepiej swoje odwiedziny zaplanować pod koniec sierpnia, gdyż wtedy jest organizowana inscenizacja historyczna (pełno czołgów, żołnierzy, itd) oraz jest zlot motocyklistów, wejścia na obie atrakcje są wtedy bezpłatne i są one organizowane na terenie klasztoru, więc wszystko ma wtedy swój niepowtarzalny klimat :).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz