Dom Zdrojowy, Świeradów Zdrój

Ula, Mama i Królik po górskich wyprawach dotarły do parku zdrojowego w Świeradowie. Pogoda była piękna, więc spacer był miły i przyjemny.
Najpierw wszyscy przechadzali się pod konarami rozłorzystych drzew, potem weszli do hali spacerowej w domu zdrojowym, tam kupili wodę zdrojową i popijając ją z zabawnej pijałki spacerowali pod drewnianym dachem hali spacerowej. Jak sami słyszycie, wycieczka do Świeradowa upłynęła na miłych spacerach.

Dom Zdrojowy góruje nad parkiem w Świeradowie, jest miejscem odpoczynku, w którym przyjeżdżający do uzdrowiska ludzie leczą się, mogą napić się tam wody, która sprzyja leczeniu chorób. Wodę najlepiej popija się spacerując, dlatego już sto lat temu zadbano o to, żeby nie trzeba było przerywać spacerów podczas deszczu. Wtedy powstała hala spacerowa.
Ula była zachwycona, bo to taki długi, osiemdziesięciometrowy chodnik, po którym można, chodzić, biegać, skakać, można usiąść na ławce, można zrobić zakupy, bo są sklepiki i zjeść smaczne lody, a nawet zagrać w ogromne szachy.
Zarówno Ula, jaki i Mama, a nawet Królik postanowili, że jeszcze tu wrócą, bo te spacery to samaprzyjemność, a woda jest niezwykle smaczna. Wcale nie śmierdzi i w jajkami, jak niektórych uzdrowiskach.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Park Zdrojowy i Dom Zdrojowy znajdują się w samym centrum Świeradowa i są świetnym miejscem na spacery z dziećmi. Park jest pełen niezwykłych roślin i dodatkowych atrakcji takich ja: fontanny, budki meteorologiczne ogromne agawy w donicach, a w domu zdrojowym znajduje się długa na 80 m i pełna atrakcji hala spacerowa. Nigdzie nie jeżdżą samochody.

Do Świeradowa na pewno wrócimy, dlatego podzielcie się waszymi informacjami praktycznymi związanymi z tym miejscem.
  


Proszę was też o głosy, bo blog ten został wyróżniony w konkursie Blog Day 2015. Głosuje się tutaj

Komentarze

 1. Jak dla mnie, to chyba najładniejszy dom zdrojowy na Dolnym Śląsku. Na scenie na środku, naprzeciwko głównego wejścia, odbywają się czasami koncerty. Szkoda tylko, że woda nie jest darmowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy teraz dobrze myślę, ale chyba w żadnym domu zdrojowym nie ma wody za darmo. Albo płaci się za wodę albo za wstęp

   Usuń
  2. Darmowa w domu zdrojowym jest np. w Lądku-Zdroju. Ale racja, w samym domu chyba prawie zawsze jest płatna. Często jednak w pobliżu jest jeszcze nawet parę dostępnych dla każdego źródełek, a woda z niektórych jest smaczna i nie pachnie jajkiem (ostatnio np. chętnie brałem tak wodę w Dusznikach, a najlepiej wspominam wodę z Muszyny). W Świeradowie żadnego poza domem zdrojowym sobie nie przypominam.

   Usuń
  3. Fakt, też nie kojarzę takiego źródełka w Świeradowie

   Usuń
  4. Chyba usunęłaś mój komentarz o Lądku-Zdroju (ale zdążyłaś na niego odpowiedzieć).

   Usuń
  5. Gorzej, ja go nie opublikowałam, ale na niego odpowiedziałam :) Już wszystko naprawiłam.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty