Ratusz, Ząbkowice Śląskie


Jadąc samochodem z Wrocławia w kierunku Kłodzka za oknami przez prawie całą drogę rozpościerają się niezwykle ciekawe widoki. Zatrzymując się na światłach w Ząbkowicach Ula spoglądała na las wież. 
Jest krzywa wieża, obok niej zaś wznosi się druga, strzelista, wysoka, biała. Bardzo zainteresowała ona podróżników dlatego postanowili zobaczyć "od czego jest ta wieża". Czerwone autko skręciło w kierunku miasta i mijając szersze oraz węższe uliczki ostatecznie zatrzymało się w rynku. 
Wieża okazała się być ratuszową, a sam ratusz niezwykle malowniczą budowlą, a rynek świetnym placem do zabawy. 
W czasie kiedy Ula biegała wokół, Mama poszukiwała jakiejś historycznej ciekawostki. I znalazła, Wieża jest najstarszą częścią ratusza. Bryła siedziby władz miasta przed wiekami spłonęła, rozebrano wszystko poza wieżą właśnie, którą tylko przebudowano.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Ząbkowice Śląskie to miasteczko niezwykle urokliwe, tak bardzo, że dla spaceru po starówce warto zatrzymać się nawet podczas dalekiej podróży. W samym ratuszu mieści się piękna biblioteka. 
Komentarze

  1. Jak miło patrzeć na kreatywną mamę i jej szczęśliwe dziecko. Nie mogę się doczekać takich wycieczek z moim synkiem. Dopiero tu trafiłam ale z pewnością będę zaglądała częściej. Szerokiej drogi dziewczyny! :)
    A.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szerokiej drogi też dla was , jak już ruszyć synkiem na szlaki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz