Karuzela, Wrocław


Dawno, bo jakieś sto lat temu karuzele były codziennością, kolorowe koniki przemierzały swoją trasę w dźwiękach muzyki, w cieniu pięknych drzew. Mama - historyk długo szukała historii karuzel i nie znalazła. Chciała Uli opowiedzieć piękną bajkę o tym, jak po raz pierwszy w paryskim parku pojawiły się bajkowe konie, kucyki, jednorożce, a na nich szczęśliwe dzieci. 
Potem Ula i Mama poszły na spacer do Ogrodu Staromiejskiego, przejechać się na karuzeli. Dziewczynka wybrała miejsce w karecie i po chwili barwne zaprzęgi ruszyły. Uśmiech nie schodził z małej twarzy. 
Ta dziecięca rozrywka działa we Wrocławiu od kilku lat, mimo że kiedyś karuzele były stałym elementem krajobrazów wielkich miast. Ta, którą Ula tak uwielbia przypomina trochę karuzele paryskie. Niektórzy mówią, że karuzela i Francja to najlepsze skojarzenie. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Karuzela w Ogrodzie Staromiejskim czynna jest w okresie letnim w godzinach od 11.00 do 20.00. Przejażdżka kosztuje 2 zł, opiekun małego dziecka nie płaci. Karuzela jeździ zawsze, gdy są na nią chętni. 
Komentarze

 1. Jejku, ale fajnie :D Przepiękna karuzela :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna karuzela jak z bajki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne miejsce do odwiedzenia podczas długiego weekendu we Wrocławiu (zresztą cały program zwiedzania powstał w oparciu o tego bloga), dziękuję za inspiracje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za taki komentarz, własnie po to powstał ten blog, cieszę się, że jest inspiracją.
   Podziel się miejscami, które odwiedzsz.

   Usuń
  2. Inspiracji starczy na kilka wizyt na Dolnym Śląsku:) Pozwalam sobie podesłać relację z naszego weekendu z Dwulatkiem: http://mytumytam.blogspot.com/2015/06/wrocaw-z-dwulatkiem.html

   Usuń
  3. Przyjeżdżajcie koniecznie. Dziękuje za tą relację.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty