Pomnik Anonimowego Przechodnia, Wrocław


Kiedy Mama z Ulą przechodziły przez ruchliwe skrzyżowanie w samym centrum Wrocławia spotkały pewną bardzo dziwną grupę ludzi. Ulę szczególnie zaciekawił dziecięcy wózek, trochę się martwiła, że może się przewrócić, nie stał zbyt prosto, oraz opona którą pewien mężczyzna trzymał w ręce, a i jeszcze okulary na nosie jednej pani, ale Ulę okulary interesują zawsze. 

Ta grupa ludzi stała w miejscu. Co ciekawe inni przechodnie co rusz przystawali, żeby sobie zrobić zdjęcie z tą dziwną grupą ludzi. Pewnie na niejednym z nich jest Ula, która dość dużo czasu spędziła na skrzyżowaniu. 
Mama zdradziła jej, że takich samych ludzi można spotkać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, tamci po raz pierwszy pojawili się w Warszawie wiele, wiele ta temu, potem spędzili czas w muzeum, a ich brązowe kopie pojawiły się na skrzyżowaniu przy ulicy Świdnickiej i to właśnie ich spotkała Ula i Mama. 
Pomnik ten został odsłonięty w nocy z 12 na 13 grudnia 2005 r. Przypomina bardzo smutny i trudny dzień w historii Polski. Dzień, a właściwie noc wprowadzenia stanu wojennego.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Pomnik znajduje się przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu, także trudno tam o swobodne zabawy. To  jest jego główna wada (oczywiście patrząc pod kątem zabawy z dzieckiem, bo założenie jest takie, ze w parku nie mógłby się znaleźć). Pomiędzy rzeźby można swobodnie wchodzić. 

  
Komentarze

  1. Tydzień z hakiem temu spędziłem dwie godziny na dziedzińcu Luwru, w kolejce do wejścia, i myślałem sobie, że ten pomnik by tam pasował.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawe co Francuzi powiedzieliby na ówczesną modę.

      Usuń

Prześlij komentarz