Park Miniatur, Kowary

Ula jest bardzo towarzyką dziewczynką i ma wielu przyjaciół. Królik jest nieodłącznym towarzyszem wszystkich wypraw i zwykłych codziennych czynności. Wśród jej kolegów jest też jamnik zwany Przegubowcem. I to on był pomysłodawcą kolejnen wycieczki do Parku Miniatur w Kowarach.

Przegubowiec przez całą drogę, mimo nalegań Uli i Królika nie zdradził dlaczego zależało mu na tej wycieczce. Mruczał pod nosem, że wszyscy lubią budować z klocków domki i miasteczka i tory kolejowe, a park minuatur pełen jest takich małych omków, jak z klocków, wspomniał też, że dlatego właśnie się tak upierał. Ekipa podrożników mu nie uwieżyła, choć małe domki, jak z klocków ciekawiły. 
Na miejscu okazało się, ze piskowi, wcale nieo te budowle chodziło. W Kowarach mieszka jamnik Lumpi, z którym Przegubowiec zdążył już sie zaprzyjaźnić przez psiego facebooka. I to o odwiedziny u niego własnie chodziło. Ani Ula, ani Królik, ani Mama nie mieli o to wcale pretensji. Byli zachwuyceni wycieczką, jamnikiem, wiklinowymi jamnikami, których w parku było mnóstwo i miniaturami, choć to wcale nie były domki, a głównie zamki i pałace, te najpiękniejsze na Dolnym Ślasku. 
Przy okazji cała ekipa podróżników zrobiła listę miejsc do odwiedzenia poczas kolejnych wycieczek.   Komentarze