Dolny Śląsk dla...


3 września blog będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Urodziny będą o tyle nietypowe, że prezenty dostaną czytelnicy. Czyli po prostu ogłaszam blogowy konkurs urodzinowy.
Zakładając bloga chciałam, żeby był pomocą inspiracją w organizacji rodzinnych wypraw po Dolnym Śląsku. I tak się stało. W zorganizowaniu kolejnej wycieczki, mam nadzieję pomogą wam też nagrody. Oto one:

5 rodzinnych biletów na przejażdżkę Krośnicką Koleją Wąskotorową (rozkład jazdy i informacje o koleji TU) ufundowanych przez firmę Axel - Rail
2 rodzinne bilety do Muzeum Powozów Galowice (wszystkie informacje TU) ufundowanych przez Muzeum Powozów Galowice
Podwójna wejściówka na taras widokowy Sky Tower (potrzebne informacje TU)

Teraz zadanie konkursowe: w komentarzu pod tym postem trzeba opisać ulubione miejsce na Dolnym Ślasku. Najciekawsze opisy zostaną nagrodzone. Na komentarze czekam do 1 września 2014 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi na blogu 3 września czyli dokładnie rok po opublikowaniu bloga Dolny Śląsk dla Uli.
Kilka spraw organizacyjnych:
Możecie dodać w komentarzu informację, na której z nagród zależy wam najbardziej w miarę możliwości bedzie to wzięte pod uwagę.
Komentując anonimowo podpiszcie się, chociaż pseudonimem ułatwi to ogłoszenie wyników i kontak ze zwycięzcami. 
Komentarze nie pojawiają się automatycznie tylko po jakimś czasie, przecjodzą przez moderację. 
Przebieg konkursu możecie śledzić na profilu fb bloga TU
Sponsorzy:


Zupełnie na sam koniec przypominamy kilka naszych wycieczek (po kliknięciu na zdjęcie otworzy się post na blogu).
Pozdrawiamy: Monika, Ula i Króliki
P.S. Na zdjęciu tytułowym nie ma Dolnego Śląska, ale jest roczna Ula.


  Komentarze

 1. Naszym ulubionym miejscem jest Pergola. Antoś może poszaleć wśród fontanny. Pospacerować w parku- zbierając patyki, liście i kamyczki. Pobiegać na bosaka na polance lub poprostu usiąść i nakarmić kaczki. (Krośnicka Kolej Wąskotorowa). Karolina B.

  OdpowiedzUsuń
 2. Koło placu zabaw w Parku Staromiejskim nie możemy przejsć spokojnie, zawsze musimy się tam zatrzymać, choć na chwilę zajrzeć do domku, albo zrobić babką z piasku. Powiem więcej, nie mozemy nawet niezauważenie przejść koło bramy do parku, brzdąc już z daleka kieruje się w wiadomą stroną (Sky Tower). Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamek Książ. Jest piękny i wyjątkowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. To my chętnie weźmiemy udział w konkursie. Naszym ulubionym miejscem na Dolnym Śląski, nie licząc oczywiście miasta Wrocław jest Kotlina Kłodzka i okolice Czarnej Góry. Uciekamy w tamte rejony zawsze wtedy kiedy chcemy odpocząć od zgiełku miasta, chodzimy na spacery i spotykamy przyjaciół, którzy prowadzą tam pensjonat. Odwiedzamy jaskinie niedźwiedzia i kopalnie złota robiąc wycieczki po okolicy. Wyjazd w tamte strony zawsze oznacza jedno odpoczynek ( preferowana nagroda : bilety na kolejkę wąskotorową).

  OdpowiedzUsuń
 5. Całą rodziną lubimy spędzać czas na łonie natury, w mieście jest to mozliwe dzięki parkom. Nasz ulubiony to Park Wschodni we Wrocławiu (Muzeum Powozów Galowice). Julianna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naszym ulubionym miejscem na Dolnym Slasku sa Gory i Pogorze Kaczawskie. Piekna okolica, duzo atrakcji, zyczliwi ludzie i niedaleko Wroclawia
  Zamek Grodziec, Zamek Bolkow, Zamek Swiny( cos dla Ksiezniczek i nie tylko).
  Muzeum Zlota i Kopalnia Zlota w Zlotoryi( cos dla poszukiwaczy skarbow). Ekomuzeum Rzemiosla w Dokowie, Muzeum Gor Kaczawskich w Sokolowie..... piekne Koscioly. Mozna wymieniac i wymieniac. Naszego malego Szkraba zachwycily kamieniolomy i zbieranie kamyczkow. Podobno mozna znalez Agaty :-) . Region ten slynie wlasnie z tych kamieni.
  Dla spragnionych gor jest coprawda niewysoka ale bardzo urokliwa Gora Ostrzyca (501 m n.p.m.).
  Mozna pisac i pisac o tej okolicy ale najlepiej pojechac i wszystko to zobaczyc osobiscie. ( preferowana nagroda: bilety na kolej waskotorowa) Joanna

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, tych ulubionych miejsc jest cała masa:) Ale, że w tej chwili najważniejsze jest to co się podoba naszemu Synkowi, a aktualnie podoba mu się wszystko co jest związane z koleją, to stawiam na... kolej gondolową na Stóg Izerski:) Od kliku miesięcy obowiązkowy punkt naszych wycieczek. W pakiecie głosuję na cały Masyw Gór Izerskich, w tym dwa schroniska - Orle i Chatkę Górzystów, gdzie zawsze regenerujemy siły po męczących wędrówkach:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pewnie nie będę bardzo oryginalna, ale największymi względami u Julki cieszą się Park Południowy (z placem zabaw oczywiście), ZOO gdzie ciekawskie oczka maluszka znajdą całe mnóstwo atrakcji, Pergola z wesołymi fontannami i Loopy’s World, z którego zawsze wychodzimy z niedosytem  nie mogę zapomnieć o spacerkach po Wrocławskim Rynku, które są relaksujące zarówno dla mamy jak i dla Julii – kochamy Wrocław.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od zawsze uwielbiam chodzić po górach i próbuję zaszczepić miłość do nich moim dwóm córeczkom. Ostatnio najbardziej podoba nam się żółty szlak prowadzący ze Szklarskiej Poręby Górnej na Szrenicę. Pokonaliśmy tę trasę już drugi rok z rzędu. Ostatnio odkryliśmy miejsce gdzie można znaleźć małe ametysty i kryształy górskie, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci. Poza tym przepiękne widoki i niezbyt trudna trasa sprawiają, że na pewno jeszcze tam wrócimy nie raz. (preferowana nagroda to bilety na kolej wąskotorową)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz