Propozycje na upalne dni


Zdradzę wam tajemnicę. Ula urodziła się w chłodną majową noc, ale już kolejne dni jej życia były niezwykle upalne. Mimo to, jej było cały czas zimno. Na spacery jeździła opatulona w bawełniane kombinezoniki. Była bardzo ciepłolubna i zostało jej to do tej pory. Lepiej znosi upalne dni niż chłodne. 
Tegoroczne lato na razie nas wysokimi temperaturami nie rozpieszcza, a dwa poprzednie lata swojego życia Ula spędziła nad morzem, ale mimo to, mamy już kilka propozycji na miłe przetrwanie upałów:
 • Parki. Wrocław ma mnóstwo niezwykłych parków. Cień drzew chłodzi i chroni przed upałem (TU, TU, TU i TU). Tak na marginesie, zauważyłam dopiero przygotowując ten wpis, ze na blogu pojawiły się dopiero cztery parki, trzeba szybko naprawić to niedociągnięcie.
 • Ogrody. Te We Wrocławiu (TU i TU) i te w okolicach (TU), wśród kwiatów i drzew odpoczywa się cudownie. W Wojsławicach, w czasie, kiedy kwitły rododendrony zastały nas pierwsze tego lata upały. Spędziłyśmy tam cudowny dzień. 
 • Parki zdrojowe. Uzdrowiskami Dolny Śląsk stoi. W parku zdrojowym jest nie tylko zieleń i cień, ale też woda źródlana pod dostatkiem. Ja tych wód nie lubię, ale Ula może je pić litrami (TU)
 • ZOO. Ula może zwiedzać zoo o każdej porze roku, w zasadzie to mogłaby być w nim codziennie. Wrocławski ogród zoologiczny to nie tylko zwierzęta, to też rośliny, to przed wszystkim wysokie, dające cień drzewa, dzięki którym spacer nawet w upalne dni jest przyjemnością  (TU i TU). 
 • Las. W lesie zimą jest ciepło, a latem chłodno, to takie magiczne miejsce. lasem porośnięte są na przykład Góry Sowie (TU)
Kiedy słupek rtęci, albo cyferki na elektronicznym termometrze rosną zabieramy: duuużo picia, płócienny kapelusik, krem z filtrem, wygodne sandałki i olejek eukaliptusowy przeciw komarom idziemy w świat...Komentarze

 1. Zazdrościmy Wam tego zoo. Tosia dziś znowu pytała, kiedy pojedziemy do Wrocławia;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia !!! Do zoo we Wrocławiu też mam zamiar się wybrać pod koniec lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za te zdjęcia szczególnie lubię ten wpis. Zoo jest super.

   Usuń

Prześlij komentarz