Izerski Potok, Przecznica. Warsztaty ceramiczne, koty i Góry Izerskie.#izerysądladzieci

Nasza opowieść dzieje się w dużym, starym domu, Ula wyszeptała o nim: “mamo, tu wszystko wygląda, jak z drewna”. Po drewnianych schodach wbiega kot. Ula ma pomysł” “ bawimy się w chowanego, ja liczę! Raz, dwa, trzy”, kto wskakuje do drewnianej szafy na ubrania, Ula się śmieje w głos.

Druga część opowieści rozgrywa się w starej kuźni. Koło garncarskie kręci się bardzo szybko a paluszki sześcioletniej Uli zanurzają się w kawałku gliny. Malutka miseczka powoli nabiera kształtu. Zdradzę Wam szeptem, że toczenie na kole garncarskim było jej marzeniem od czasu kiedy wypatrzyła to w bajce.

Duży stary dom i kuźnia położone są nad potokiem w Przecznicy w Górach Izerskich.
Tam odpoczywałyśmy.

Dlaczego warto pojechać z dzieckiem do Agroturystyki Izerski Potok? 

Nasz pokój miał drewnianą podłogę, drewniane drzwi i ceramiczne słońce na ścianie.
W kuchni mogłam zrobić Uli kakao. Sterta zabawek w pokoju dziecięcym zajęła Ulę na długo, mogłam poczytać książkę.
Są koty. Ludzie podobno dzielą się na tych co wolą psy albo na tych co wolą koty. Ula należy do trzeciej grupy, dla której nie ważne czy to kanarek czy krowa, ważne, że zwierzątko. Nie akceptuje tylko komarów i much.
I jeszcze warsztaty. Królestwem rękodzieła jest stara kuźnia i to tam właśnie powstały nasze miseczki i to tam też Ula mogła spróbować swoich sił na kole garncarskim.

O czym Warto wiedzieć przed wyjazdem (garść informacji praktycznych)?

Agroturystyka Izerski Potok znajduje się w Przecznicy, nieopodal Świeradowa.

Pokoje i cała część dla gości jest w pełni przystosowana dla rodzin z dziećmi. Można wstawić do pokoju łóżeczko, wypożyczyć nosidło.Jest ogólnodostępna kuchnia i pokój zabaw dla dzieci. Przy domu jest piękny ogród z placem zabaw.
Są też wspomniane wyżej koty.

Warsztaty rękodzielnicze w Izerskim Potoku
Agnieszka, właścicielka Izerskiego Potoku przygotowuje dla gości warsztaty, różne: ceramiczne, decoupage, mydlarskie, dla dzieci, żeby się nie nudziły,dla dorosłych, bo przy warsztatowym stole cudnie się rozmawia i dla rodzin, żeby dzieci wraz z rodzicami mogli aktywnie spędzić czas.
Warsztaty można zamówić będąc gościem agroturystyki albo po prostu w przelocie, przejazdem, ich oferta jest bogata a Agnieszka prowadzi je wspaniale.
Ula kocha warsztaty a ja lubię z nią pracować. Ona zbiera cenne doświadczenia a ja spędzam z nią ciekawie czas. 
Konfiguracje warsztatowe mogą być różne: twórcze mamy, całe rodziny, grupy przyjaciół, panowie, panie, goście urodzinowi, grupy uczniów. 
Odsyłam Was do Agnieszki: TUTAJ, możecie do niej napisać, zadzwonić, popytać i się umówić.

Przecznica i Góry Izerskie.
Przecznica jest malownicza i piękna.
Góry Izerskie to moim zdaniem idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.
Postanowiłam sobie odczarować Izery dla rodzin z dziećmi, tak dużo tam jest atrakcji i jednocześnie jest ten spokój bez balonów, automatów “na dwójki” i harmidru”.

Dlatego rozpoczynam akcję #izerysądladzieci.

Przecznica


Będzie mi miło, jeśli polecisz blog swoim znajomym. Niech się wszyscy dowiedzą, że Dolny Śląsk jest piękny i można go śmiało przemierzać z dziećmi. Możesz udostępnić post na Facebooku ale ustne polecania też działają :) 

Komentarze

Popularne posty