Muzeum Pana Tadeusza, Wrocław, cykl zajęć Maluchy odkrywają muzeum


Maluchy odkrywają muzeum. Ula odkrywa muzeum, bo co tu dużo mówić, jest maluchem. Królik też postanowił zostać maluchem tylko po to, żeby odkryć muzeum.  Dopiero  „za pięć dwunasta” zapytał co w zasadzie planuje się odkrywać i kto to jest ten Pan Tadeusz.

Nikt mu nie odpowiedział, ale zabrali go na zajęcia. Okazało się, że w tym muzeum  jest rękopis Pana Tadeusza. To tekst napisany ręcznie, dawno temu, gęsim piórem (dobrze, że króliki nie mają piór, pomyślał ) przez bardzo znanego poetę, który potem został wiele, wiele razy wydrukowany i tak powstało wiele, wiele książek. Mama ma w domu aż dwie takie same, tylko z innymi ilustracjami.
Ten bardzo znany poeta nazywał się Adam Mickiewicz i czytał Pana Tadeusza swoim dzieciom. Lubiły to bardzo. Pewnie już się domyślacie, że Ula i Królik domagają się też tej książki na dobranoc.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Cykl zajęć „Maluchy odkrywają muzeum” w Muzeum Pana Tadeusza przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 6 lat. Wszystkich szczegółów należy szukać w muzeum, na oficjalnej stronie internetowej albo na facebooku. Na zajęcia, które są darmowe obowiązują zapisy.

I w ten sposób okazuje się, że dzieci można nawet przyprowadzić „na Mickiewicza”. A może nie?
Muzeum Pana Tadeusza znajduje się w Kamienicy pod Złotym Słońcem na wrocławskim Rynku.  

Ten pan na zdjęciu poniżej to Roman Tyczek, wirtualny przewodnik i podróżnik w czasie. Komentarze

 1. Miałam te Muzeum w wakacyjnych planach, niestety nie starczyło czasu:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że moje dziecko jest już zbyt dorosłe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje jest już za dorosłe na zajęcia brzdąc w muzeum, które prowadzę i też nad tym ubolewam.

   Usuń

Prześlij komentarz