Błędne Skały


- Chciałabyś przejść przez prawdziwy labirynt? – Spytała Mama Ulę , która z zapałem szukała prawdziwej drogi  wśród wielu narysowanych w książeczce z łamigłówkami.
- No pewnie! – Bez wahania odpowiedziała dziewczynka.
I tym sposobem wyznaczony został cel kolejnej wyprawy. Plecak, a dokładniej dwa plecaki  zostały spakowane, wygodne buty w liczbie czterech stanęły w wiatrołapie, czerwone autko zatankowane Tylko o nawigacji jakoś się zapomniało. Ale to nie ważne. Uli, mamie i Królikowi, który zajął bardzo wygodne miejsce w plecaku udało się szczęśliwie dojechać do Błędnych Skał.

Przejście labiryntu było świetną przygodą, wąskie szczeliny, ogromne kałuże, piękne widoki i małe kijki podpierające wielkie skały zrobiły na Uli ogromne wrażenie. Królik natomiast trochę się złościł, że został kilka razy mocno przygnieciony.
Liczyrzepa zwany też Karkonoszem albo Duchem Gór musiał być mocno zdenerwowany, kiedy tworzył Błędne Skały, choć wyszły mu one trochę przez przypadek.  Dawno, dawno temu była w tym miejscu lita skała, płaska i ogromna.  Rozgniewany olbrzym rozpętał ogromną burzę, ciskał głazami, piorunami  i lał strugi deszczu. I tak powstały labirynty w Górach Stołowych.  Na ślady Liczyrzepy Ula napotyka często podczas karkonoskich wędrówek. Ale Królik trochę obawia się legendarnego olbrzyma. Może dlatego chowa się w plecaku i tylko wygląda przez lekko uchylony zamek?

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Pod Błędne Skały można podjechać samochodem, parking na górze kosztuje 20 zł, wjazdy na górę odbywają się o pełnych godzinach a zjazdy o połówkach. Z parkingu już tylko 5 minut do skalnego labiryntu. Wstęp biletowany, bilety ulgowe 3 zł, normalne 7 zł, dzieci do lat siedmiu nie płacą.
Przejście skalnego labiryntu zajęło nam niecałą godzinę.  Potem od wyjścia  z powrotem do parkingu trzeba było przejść lasem, wyłożoną płytami ścieżką jakieś 15 minut.

W Błędnych Skałach spotykaliśmy zupełne maluszki w chustach i nosidłach oraz chodzące szkraby, które radziły sobie świetnie.

Post powstał w ramach wakacyjnej akcji #poniedzialkidlauli którą możecie śledzić na bieżąco na facebooku  i instagramie
Komentarze

 1. Uwielbiamy wędrować po Błednych Skałach. Byliśmy też kiedyś po stronie Czeskiej w równie uroczym miejscu. Świetne miejsce na rodzinną wycieczkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, a ja zupełnie o nich zapomniałam, przypomniano mi przy okazji prac nad Kreatywnikiem Dolnośląskim.

   Usuń
 2. a gdzie w Czechach?

  OdpowiedzUsuń
 3. W Polsce, blisko Kudowy Zdroju. Pod każdym postem jest lokalizacja, która otwiera googlowską mapę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty