Krasnalowa orkiestra symfoniczna, Wrocław


Muzykę słychać było już od ulicy Świdnickiej. Ula pędziła, szybko, jak wiatr, żeby żaden fragment utworu jej nie umknął, żeby zdarzyć na koncert. Pędziła w kierunku Narodowego Forum Muzyki, ale zatrzymała się, przed wejściem, bo to grała orkiestra symfoniczna - orkiestra symfoniczna krasnali. 

Krasnale (KLIK) Ula już zna, od dawna, ale na krasnalowym koncercie była pierwszy raz. 
Potem miała jeszcze czas, żeby porozmawiać z małymi muzykami, dowiedziała się, ze orkiestra symfoniczna to wielka orkiestra, w której jest mnóstwo instrumentów i może zagrać największe muzyczne dzieła, balety, opery, symfonie... . Krasnale po kolei zaprezentowały swoje instrumenty, Ula nie mogła się nadziwić, że jeden z nich gra na  talerzach, dowiedziała się też, że jest taki instrument jak trójkąt!
Mama tylko robiła zdjęcia.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Cała orkiestra symfoniczna krasnali znajduje się przy Narodowym Forum Muzyki. Krasnale z instrumentami okazały się świetnym pretekstem do rozmowy o instrumentach muzycznych. 
Na prawdziwy koncert w Narodowym Forum Muzyki czekamy cały czas i nie możemy się doczekać. Liczymy na ciekawą ofertę dla dzieci. 


Komentarze

  1. O rety! Szkoda, że nie wiedziałam o tej orkiestrze. Akurat w sobotę byłyśmy ze Starszą na warsztatach o krasnoludkach i skrzatach i przy okazji zrobiłyśmy sobie spacer z oglądaniem krasnoludków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Następnym razem musimy koniecznie zobaczyć:) Nie widzieliśmy jeszcze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty