Zwierzaki we wrocławskim zoo - sajmiri


Budynek dawnej przepompowni to „obowiązkowe” miejsce do zobaczenia we Wrocławskim ZOO, bez tych odwiedzin  Ula nie wychodzi do domu. Tam mieszkają małpki sajmiri. Odwiedziny są  ważne ze względu na zwierzątka, a nie na budynek.
Małpki Sajmiri zamieszkują też pobliską wyspę, na którą dostają się specjalnym tunelem.  I kiedy nim przechodziły podczas jednej z wielu  wizyt w ogrodzie zoologicznym wypatrzyła je Ula, od tamtego czasu przyjaźń trwa.
We Wrocławiu mieszka całe stado małpek, a ich domek, do którego można zajrzeć przez szybę przypomina ostatnie piętro amazońskiej dżungli. Właśnie na drzewach w Ameryce Południowej żyją sobie te małe zwinne stworzenia i bardzo rzadko z tych drzew schodzą. Jedzą wszystko, od owoców po owady, są bardzo wesołe zwinne i towarzyskie, żyją w dużym stadzie.
Ula obserwuje je z takim zachwytem, jak Mama, kiedy była małą dziewczynką obserwowała słynne wrocławskie pawiany (pawiany Ula też lubi, ale  nie tak bardzo).
- „Małpa piątka” powiedziała Ula odchodząc, ale tylko po to, żeby za chwilę zajrzeć na wyspę przy pomocy lunety.

INFORMACJE DODATKOWE:

Nasza wyprawa do zoo tym razem została ufundowana przez Ceneo, które jednocześnie jest sponsorem lunet, przez które zupełnie za darmo można podziwiać zwierzaki. Ale zupełnym przypadkiem jest to, że drugim zwierzakiem z cyklu „zwierzaki we wrocławskim zoo” są małpki sajmiri (pierwsze to okapi), bo o kolejność ci decyduje zachwyt Uli. 
Komentarze

 1. O! Ale fajne te lunety :D
  Znaczy małpi też, ale taka luneta to chyba super sprawa do podglądania zwierzaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rezczywiście jest fajna, to taka sama luneta, jak na wielu punktach widokowych, ale nie trzeba wrzucać monet :)
   Lunety ustawione przy wybiegach które są bardo duże (żyrafy, lemury) albo własnie przy takich bardzo oddalonychjak sajmiri i gibony.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty