Kolejkowo, Wrocław


Wszyscy mali i duzi miłośnicy pociągów od niedawna kierują swoje kroki w stronę Dworca Świebodzkiego. Pociągi nie wjeżdżały już tam od lat. aż do teraz aż do powstania w hali głównej Kolejkowa.  

Miniaturowe pociągi przemierzają równie miniaturowy Dolny Śląsk od szczytu Śnieżki po wrocławski rynek. A Ula za fascynowana stoi przy makiecie i czeka aż podjedzie do niej ten największy pociąg. A mama zaskoczona oglądała miniaturowy Karpacz wspominając wczorajszy pobyt w tym mieście. 
Dwa lata twórcy kolejkowa drzewko po drzewku, dom po domu, kostka brukowa po kostce brukowej, samochód po samochodzie i wagonik po wagoniku odtwarzali piękne miejsca Dolnego Ślaska w miniaturze aż w końcu pokazali swoje dzieło na Dworcu Świebodzkim. 
Ula wyszła z Kolejkowa tylko uspokojona obietnicą, że jeszcze tu wróci. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Wokół makiety znajdują się podesty z których dzieci spokojnie mogą obejrzeć miniaturowy świat. Makiety dotykać nie wolno, ale można podejść bardzo blisko. W trakcie oglądania przewodnik opowiada o kolejkowie, procesie powstawania i tym co widać w miniaturowym świecie. Zadaje też dzieciom zagadki. Bilet normalny kosztuje 19 zł, a ulgowy 15.  
Mamy z Ulą dwie uwagi trochę krytyczne. Przy makiecie Wrocławia podest umieszczony jest zdecydowanie za nisko. Ula nie miała szans obejrzeć tej części bez podnoszenia jej. 
Kolejkowo znajduje się na Dworcu Świebodzkim, a na nim również w niedzielę odbywa się ogromne targowisko, co znacznie utrudnia znalezienie miejsc parkingowych. 


  

  


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty