Park zdrojowy, Szczawno Zdrój

Ula bardzo, ale to bardzo lubi uzdrowiska. Z dwóch powodów: po pierwsze zazwyczaj jest tam park zdrojowy, po którym można pobiegać, po drugie, jest tam pijalnia wód, a dziewczynka wody mineralne i lecznicze uwielbia. W ogóle uwielbia dużo pić. Szczawno Zdrój ma coś co łączy obie te rzeczy - halę spacerową. Może dlatego Ula tak bardzo je lubi.

Dzień był upalny, a Mama i Ula miały do załatwienia jedną bardzo ważną sprawę nieopodal. Postanowiły przedłużyć wycieczkę i odpocząć trochę w Szczawnie. Pomysł był bardzo dobry. Wydawałoby się, że spacer po parku, w którym pięknie kwitła i pachniała lawenda zmęczył dziewczynkę, dlatego podróżniczki chętnie udały się do domu zdrojowego, żeby napić się wód mineralnych. Pijalnia jest piękna. Miło w niej odpocząć z kubkiem w ręku. Po tych wszystkich wrażeniach pozostał jeszcze spacer, a nie to właściwie był bieg poprze halę spacerową. Hala jest długa, wyłożona kaflami i drewniana z pięknymi ornamentami i sklepikami w środku. Na samym jej końcu stoi auto, dla Mamy to takie zwykłe auto na dwuzłotówki, a dla Uli to"świetna bryka", w której może siedzieć godzinami...  
Komentarze

 1. Cześć Historynko, tu Katarka :) Chciałam tylko się przywitać - zaglądam tu od pewnego czasu i bardzo lubię Twojego bloga. Uściski dla małej wędrowiczki Uli!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wieczór Katarko, to Ty do nas z tak daleka zaglądasz, widziałam na google analitic, a dziś wieczorem złapałam Cię "na żywo" i się akurat ujawniłaś.
   Bardzo Ci dziękuję za miły komentarz.

   Usuń
 2. To ja dziękuję. Lubię tu zaglądać również dlatego, że niedługo sama osiądę na Śląsku (tyle że górnym), i z chęcią odwiedzę piękne miejsca które tu pokazujesz. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A to całkiem możliwe, będzie mi bardzo miło. A tymczasem pozdrawiam Was obie, życzę miłych wojaży, i - do zobaczenia pod koniec roku. :)
  -Katarka
  Ps. Widzę, że jest nowa wycieczka, idę oglądać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty