Znowu się widzimy, czyli zaproszenie na Wrocławskie Targi Dobrych Książek


Dawno, dawno temu, podczas zimowego spaceru po Wrocławskim Rynku mama spacerująca z córeczką trafiły do ratusza. Okazało się, że w środku trwa wielkie święto miłośników książek.
ta córeczka nie miała na imię Ula, ale Monika. Druga bohaterka tej opowieści, mama Moniki to dziś babcia małej Uli.

 Od tamtego zimowego spaceru na targi książki ja i moja mama zaglądamy co roku. Ja, z drobnymi wyjątkami, nie zawsze byłam wtedy we Wrocławiu, ale w zeszlym roku przyleciałam na to wydarzenie samolotem (o czym możecie przeczytać TU). Zawsze było to dla mnie wielkie wydarzenie. Kupiłam tam mnóstwo wspaniałych ksiażek, spotkałam się z wieloma pisarzami. Cudownie wspominamprezent pod choinkę -  ksiażkę z autografem Czesława Miłosza, spotkanie z Małgorzatą Musierowicz i plakat z niewydana jeszcze wtedy ksiażką "Jezyk Trolli", który potem wisiał na drzwiczkach mojego biurka. 

W tym roku dzięki uprzejmości redkacji portalu Czas z dziećmi bede mogła coś dla Was przygotować. W strefie dzieci w sobotę, 7 grudnia w godzinach od 16.00 do 17.00 zabiorę dziaciaki na spacer w wyobraźni, okraszony opowieściami, legendami i bajkami oraz zagadkami i prawdziwymi, choć drobnymi upominkami. 
Więcej informacji TU i TU
Jestem też niezwykle ciekawa tych pomieszczeń Dworca Głównego, w których targi będą się odbywać. 
 Do zobaczenia :)Komentarze

  1. och, któż nie kocha książek... ;)
    A Nasze dane podamy na priv na fb jeśli to nie będzie problemem ;)
    Dziękujemy serdecznie ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty